פייסבוק

רוח עצוב / מוקי צור

הספר "רוח עצוב" נכתב מתוך רצון עז להחזיר את יצחק קצנלסון אל השיח הספרותי והחינוכי במדינת ישראל של היום, לקרוא קריאה מחודשת בשיריו ובמאמריו ולחזק את הבחירה שבחרו מייסדי בית לוחמי הגטאות בקראם למוזאון על שמו. יצחק קצנלסון היה מקור השראה לאנשי תנועות הנוער ולאנשי תנועת "החלוץ" בלודז' ובוורשה, והיה ידידם הקרוב של יצחק צוקרמן, צביה לובטקין, חווקה פולמן-רבן וחבריהם לקומונה של תנועת "דרור" בוורשה. כתיבתו המגוונת, הרצינית וההומוריסטית, מציגה פן לא מוכר מחיי היהודים בפולין בין שתי מלחמות העולם ונותנת משמעות למושג "מרד רוחני".  
 
המחבר מנסה בספרו להקיף את סיפור חייו השלם של המשורר, הסופר, איש התאטרון, המחנך ואיש הרוח, שהחל את חייו במשפחה ציונית בלודז', בה גם בגר והקים מערכת חינוך עברית, דרך מפגשיו עם סופרים וחלוצים. הספר מסתיים בתקופת חייו האחרונה בגטו ורשה ובמחנה ויטל שבצרפת, שם גם כתב את "פנקס ויטל" (בעברית) ואת "השיר על העם היהודי שנהרג" (ביידיש).

בספר נחשפים לראשונה מכתבים מארכיון "בית לוחמי הגטאות", אותם כתב קצנלסון אל ידידיו, הסופר יוסף חיים ברנר, איש התנועה יצחק טבנקין (שגם היה בן דודו), הסופר והעורך מנחם פוזננסקי וכמובן אל בני המשפחה.

חזרה לקטלוג >>

מחיר: 50.00 ש"ח
הדפסשלח לחבר
Share |
ספרים נוספים
אדם ופועלו ממנו ועליו / מנחם אורן
אובדן התמימות / איציק כץ
אושוויץ 5170 / אלזה פולק
אחיותיי גיבורות הענות / זאב איבינסקי
אני אעבור את הירדן הזה / מטיאס מרים
אסופה לתולדות השואה/ ד"ר עירית אברמסקי- בליי
באש ובשלג / יעקב פוטרמילך
בגיטו ורשה / אאוגניה שיין-לוין
בדרך אל החופש / שלמה גרוטקרק
בדרך לירח העולה / אברהם מנלה