בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

הזמנה לחוויה ערכית ולימודית ב"יד לילד"

תכניות חינוכיות לכתות ה'-ו' ב"יד לילד" – בית לוחמי הגטאות

"יד לילד" מציע מבחר תכניות ליום פעילות מגוון של 4-3 שעות לתלמידי כיתות ה'-ו'.

בכל פעילות מומלץ לשלב את אחת מההצגות המועלות במוזאון:

• "ריקוד השמחה והעצב": ההצגה מבוססת על סיפורה של לאה פריד. עדותה משולבת בתערוכה המרכזית "הילד היהודי בשואה".

• "אברמל'ה הילד משמה": ההצגה מתמקדת בסיפורו של ילד ניצול שואה. מועלים בה הקשיים והקונפליקטים שליוו את השתלבותו בחיים ובחברה בארץ ישראל.

 "פי מאה יותר טוב להיות ילד": בהצגה מובאים אירועים מרכזיים בחייו של יאנוש קורצ'אק, שהשפיעו והתוו את דרכו ועשייתו החינוכית. מועלות בה סוגיות הרלוונטיות לעולמם של הצופים בימינו אנו. 

 
 
 

לפניכם הפעילויות המוצעות במוזאון. נשמח לראותכם בשערנו

1. "קורצ'אק של הילדים"

בחירה מתוך התכניות:

פעילות חקר בתערוכות "הילד היהודי בשואה" ו"קורצ'אק של הילדים". עיבוד התכנים, פעילות בסדנאות (מוזיקה / אמנות / דרמה /  כתיבה) / צפייה בהצגה (פירוט למעלה). 3.5 שעות.

"פי מאה יותר טוב להיות ילד". יום שכולו קורצאק: יום משולב של הצגה על קורצ'אק וחקר תערוכה בנושא, סדנאות בהבעה וביצירה וסדנאות שיח וחקר. 3.5 שעות.

על קצה המזלג – לבתי ספר בטיול שנתי: הצגה וחקר תערוכה בנושא קורצ'אק. 2 שעות.

2. "ילדות ונעורים בצל המלחמה" חקר בתערוכת "הילד היהודי בשואה" בשילוב ביקור בתערוכת פאול קור; עבודה בסדנאות יצירה העוסקות בחקר קורותיו של פאול קור כנער בתקופת המלחמה ובהשפעת המאורעות שחווה על יצירותיו המאוחרות. צפייה בהצגה (פירוט למעלה). 3.5 שעות.
3. "משואה לתקומה": שיתוף פעולה עם מרכז המבקרים של "מחלבת שטראוס": פעילות חקר בתערוכת "הילד היהודי בשואה", צפייה בהצגה ופעילות סדנאית בשילוב עם סיור של שעה וחצי במחלבות שטראוס. צפייה בהצגה. 3.5 שעות (ב"יד לילד").
4. "זכרי, את יהודייה!" התמקדות בסיפוריהם של אנשים דתיים כמו הרב לאו ויונה עמנואל. פעילות חקר בתערוכת "הילד היהודי בשואה"; עיבוד התכנים בסדנאות הבעה ביצירה (מוזיקה / אמנות / דרמה / כתיבה). צפייה בהצגה. 3.5 שעות.
5.  "בעקבות תמונה אחת": פעילות חקר "בעקבות תמונה אחת" ובתערוכת "הילד היהודי בשואה". עיבוד התכנים בסדנאות הבעה ביצירה (מוזיקה / אמנות / דרמה / כתיבה. צפייה בהצגה. 3.5 שעות.


 

 

עלות ביקור: 32 ₪ למשתתף
שת"פ שטראוס – 40 ₪ למשתתף

לקביעת תאריך ביקור ופרטים נוספים נא לפנות אל מיכל סלק, טל': 04-9958044/46, פקס: 04-9958047

טופס הזמנה
 דף הכנה לקראת הביקור ב"יד לילד"
חוברת "נפגשים במוזאון יד לילד"


 

דרונט בניית אתרים