בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

היטלר, אדולף


משמיד יהודי אירופה. אחראי לסבלם ולמותם של מיליונים. מנהיגה (ה"פירר") של גרמניה הנאצית, מדמויות האימים של ההיסטוריה האנושית. נולד באוסטריה ב- 1889, חי בווינה ובפרוץ מלחמת העולם הראשונה התנדב לצבא הגרמני ונפצע. ב- 1919 הצטרף לקבוצה קטנה בשם המפלגה הנאציונאלסוציאליסטית, היה למנהיגה וגיבש את היסודות הגזעניים והאנטישמיים במצעה.
ב- 1923 ניסה יחד עם לודנדורף לתפוס את השלטון במינכן ונכשל. בשבתו בבית-הסוהר חיבר את ספרו "מיין קאמף", לאחר שחרורו ארגן את המפלגה מחדש. הנאצים היו למפלגה החזקה בגרמניה, ובתמיכת אנשי הימין (הלאומנים ונציגי התעשייה הגדולה) נתמנה היטלר ב- 30 בינואר 1933 לקאנצלר גרמניה. לאחר מות הינדנבורג ריכז בידיו את מלוא השלטון (אוגוסט 1934).
היטלר בנה את ה"רייך השלישי" כמדינה טוטליטארית הנשענת על מנגנון-דיכוי רחב מידות והנעזרת בשיסוי אנטי-יהודי להשגת מטרותיה בזירה הבינלאומית. היטלר הפר את חוזה-השלום של וארסיי, סיפח את אוסטריה וצ'כוסלובקיה ובפלושו לפולין חולל את מלחמת העולם השניה. בכיבושיו הצבאיים והפוליטיים הדביר את מרבית עמי אירופה והוציא אל הפועל את התכנית להשמדתה של האוכלוסייה היהודית.
ב- 1 במאי 1945, כשבוע ימים לפני הכניעה הסופית של הרייך, נמסר על התאבדותו של היטלר בלשכתו בברלין.

הדפסשלח לחבר
Share |
דרונט בניית אתרים