פייסבוק
  • events
  • events
  • events
  • events
  • events
  • events
  • events
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות
ימי עיון בנושא ילדות ונעורים תחת שלטון הרייך השלישי – הבט מגדרי.

 

 תכנית הכנס

Conference Schedule

 

המכללה האקדמית בית ברל                           Beit Berl Academic College

יום שני, 29 באוקטובר                                                                               Monday, October 29th

 

09:30 – 11:30 - מושב ראשון – First session

* Mother-child relationships in the Holocaust – some feminist implications, Dr. Esther Hertzog, Beit Berl Academic College

 

* Hold Your Head High - The story of Hermine Lesser, Dr. Anat Oster-Levinz, Beit Berl Academic College

 

* לפרום את מסך השתיקה: לקראת הגדרה מחודשת של הישרדות נשים בשואה, אסתי דרור, הפקולטה לחינוך, אוניברסיטת חיפה

* Born in the Mauthausen concentration comp - The narratives of a mother and her daughter, Dr. Helga Amesberger, Austria

11:30 – 12:00 הפסקת קפה - Coffee break

12:00 – 13:30 - מושב שני–  Second session

* A demonstration of children's fate during the Holocaust in visual art.  Dr. Batya Brutin, Beit Berl Academic College

 

* “Au Revoir Les Enfants”: The images of youth and childhood in the Holocaust as presented in the cinema, Dr. Yvonne Kozlovsky Golan, Sapir Academic, College

 

* My Spiritual Resistance, Batsheva Dagan

13:30 – 14:30 הפסקת צהריים - Lunch break

14:30 – 16:30 מושב שלישי –Third session

* Through the Eyes of a Child:  Children’s Perspectives on the Holocaust, Professor Christine A. Colin, Mercyhurst College, USA

 

* גורלם של ילדים ומתבגרים ככוח עבודה בתעשיית החימוש הגרמנית, ד"ר פליציה קראי

* The ”Jugendschutzlager” Uckermark – A concentration camp for ”asocial” young women, Katja Limbächer, Berlin, Germany

* קשריות במלכוד - חיים בזהות שאולה: מביטול ה"אני" לישות הרואית, ד"ר פרומי שחורי, יד ושם שלוחת בית ווהלין

16:30 – 17:00 הפסקת קפה - Coffee break

17:00 – 18:30 מושב רביעי–  Fourth session

* קריאה לבנים – קריאה לבנות: עיצוב תפיסות מגדריות בספרות לילדים ולנוער כדרך  להתמודדות עם משבר של זהות, ד"ר חנה לבנת, מכללה אקדמית בית ברל

* Breaking Rules and Crossing Boundaries:  Maria Leitner’s Message to Young

Germans during the Third Reich in Elisabeth, a Hitler Girl. A Novel of GermanYouth, Professor Sonja Hedgepeth, Middle Tennessee State University, USA

 

* שירת הנערות בגטאות, במחנות הריכוז וההשמדה, לילה הולצמן

בית טרזין                                                                                              Beit Terezin

יום שלישי, 30 באוקטובר                                                                           Tuesday, October 30th

 

10:00 – 12:30 מושב ראשון – First session יו"ר אניטה טרסי

* ילדי ביאליסטוק ומדריכיהם,  ד"ר מרגלית שלאין

* בנים ובנות מציירים בגטו טרזיינשטאט, סימה שחר

* האמנות כתרפיה במשך ואחרי השואה, ורה מייזלס

* הקונספט של התערוכה החדשה וסיור בתערוכה, אניטה טרסי

12:30 – 13:30 – הפסקת צהריים - Lunch break

13:30 – 15:00 מושב שני–  Second session

* Rescue of Jewish girls during the Holocaust, Professor Judy baumel-schwartz, Bar Ilan University

 

* A Case Study: Representative of young adolescent girls who grew up in the aftermath of the Shoah without a mother, Esther Golan

 

* הוצאת ילדים יהודים מבתי מציליהם בפולין לאחר המלחמה, ד"ר אמונה נחמני גפני

 

15:00 – 15:30 – הפסקת קפה - Coffee break

15:30 – 17:00 מושב שלישי –Third session

* העלמה אסתרקה והצגת הילדים "הדואר" של טאוגרה בגטו ווארשה, ד''ר שלומי דורון, המכללה האקדמית אשקלון

 

* Girls and Boys hidden in Belgian Convents during the Shoah, Professor Suzanne Vromen, Bard College, USA

 

* Children from Bergen Belsen: During and After, Cordula Behrens, Germany

17:00 – 17:15 – הפסקה - Break

17:15 – 18:30 מושב רביעי–  Fourth session

* Unzucht mit Kindern: The role of Nazi gender ideology in the punishment of German soldiers accused of the rape and sexual abuse of children, Monika J. Flaschka, Kent State University, USA

 

* חייהן של נערות יהודיות באושוויץ-בירקנאו, נעמה שיק, יד ושם ואוניברסיטת תל אביב

* 'Racial persecution' and its impacts on survival conditions for Jewish juveniles in concentration camps. Dr. Brigitte Halbmayr, Austria

 

 

 


בית לוחמי הגטאות                                                 Beit Lohamei Haghetaot

יום רביעי, 31 באוקטובר                     Wednesday, October 31st

 

10:30 – 12:30 מושב ראשון – First session

 

* ילדים ונוער בחיי היום יום בטרנסניסטריה בשנים 1944-1941, שרה רוזן, האוניברסיטה העברית בירושלים

* "The Red Bicycle” Diaries of Hungarian teenage girls, Dr. Katalin Pécsi

* Jewish Children in Ravensbrück Women's Concentration Camp, Dr. Rochelle G. Saidel

* Book Launching: The Hebrew edition of Dr. Rochelle G. Saidel's book about the Jewish women of Ravensbrück concentration camp

 

12:30 – 13:30 – הפסקת צהריים - Lunch break

13:30 – 15:00 מושב שני–  Second session

* החיים במחנות אושוויץ ובוכנוואלד, תומס גבע

* The Child Concentration Camp Survivor and his Uniform: An Alternative Holocaust Narrative, Alyssa K. Pacy, Lesley University, Cambridge, MA

 

* Psychological Perspectives of Child Survivors: A Comparison of Two Sisters'  Resilience - from the Narratives of International Study of Organized Persecution of Children, Dr. Helene Bass-Wichelhaus

 

15:00 – 15:30 – הפסקת קפה - Coffee break

15:30 – 17:00 מושב שלישי –Third session

* "אמא, המותר כבר לבכות?": דמות הילדה בתקופת השואה במשפט אייכמן, ד"ר שרון גבע, אוניברסיטת תל אביב

* מה (היה) קורה לבעלת הארמון בארץ ישראל? , ד"ר טלילה קוש-זוהר, מכללת סמינר הקיבוצים

* "אמהות ציוניות" ל"ילדי הלאום": המפגש בין שליחוֹת היישוב לילדים פליטים במחנות העקורים, ד"ר לילך רוזנברג, אוניברסיטת בר-אילן

17:00 – 17:30 – סיכום הכנס

 


תאריך 29/10/2007 - 31/10/2007
מיקום בית טרזין, בית ברל ובית לוחמי הגטאות
הדפסשלח לחברהוסף תגובה