פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

ביקור שרת התרבות של סקסוניה תחתית יוביל להידוק קשרי העבודה של בית לוחמי הגטאות עם מוזיאון ברגן בלזן

שרת התרבות של מדינת סקסוניה תחתית (Niedersachsen), גרמניה, הגב' אליזבת הייסטר-נוימן (Elisabeth Heister - Neumann) ביקרה לאחרונה בבית לוחמי הגטאות (23/3/2010). השרה היתה אורחת של הארכיון ושל מנהל הארכיון, יוסי שביט. הביקור הסתיים בהחלטה על הידוק מערכת היחסים המקצועית בין בית לוחמי הגטאות לבין המוזיאון הפועל בברגן בלזן.
יחד עם השרה הייסטר-נוימן הגיעו לביקור במוזיאון גם דוברת משרד התרבות, קורינה פישר (Corinna Fischer); ראש הקהילה היהודית במדינת סקסוניה תחתית, עו''ד פורט (Fuert); ראש המערכת ברשות השידור של סקסוניה תחתית, סבינה גואז (Sabina Goes); ראש הקרן להנצחת השואה בסקסוניה תחתית, ד''ר הנקה (Henke) ומנהל מוזיאון ברגן בלזן, ד''ר קנוך (Knoch). אל המשלחת נלוותה גם המתורגמנית אנטיה נאויוקס.

המשלחת קיימה שיחה עם צוות המוזיאון, יצאה לסיור ב"יד לילד" בהדרכתה של תניא רונן, ולאחר מכן התכנסה באולם "יזכור", צפתה במיצג של האמן רומי אחיטוב ושמעה את הרצאתה של מרב מנס, מנהלת חטיבת המוזיאון, על תפיסת שימור הזיכרון העומדת בבסיס אולם "יזכור" ועל ייצוגן של יצירות אמנות בהתאם לתפיסה זו.

לאחר מכן נכנסו האורחים אל ארכיון "יזכור" וקיבלו הסבר מפי נעם רחמילביץ', איש ארכיון בית לוחמי הגטאות, על מחקר טקסטואלי המסייע לפענוח מסמכים (תאריכים, שמות קוד ועוד) – בלוויית דוגמאות חיות. שרת התרבות העניקה לבית לוחמי הגטאות שי. קיבלה אותו מידיה אוצרת המוזיאון, בינה סלע-צור.

בשלב הסיכומים הוחלט על המשך שיתוף הפעולה בין בית לוחמי הגטאות לבין מוזיאון ברגן בלזן ועל ביקור גומלין בסקסוניה התחתית. צוות עובדי בית לוחמי הגטאות שליווה את המשלחת כלל בין היתר את יוסי שביט, מנהל הארכיון, מרב מנס, מנהלת חטיבת המוזיאון, בינה סלע-צור, אוצרת המוזיאון, תניא רונן, מחלקת חו''ל – מדור גרמניה, ג'ודי גרוסמן, נגה נסימי, ענת ברטמן, לוקאס שטרסר ונעם רחמילביץ'.

להלן אלבום מביקור שרת התרבות והמשלחת מסקסוניה תחתית, בבית לוחמי הגטאות:

הדפסשלח לחבר
Share |