פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

5.8 - יום אהבת הילדים – לזכר ילדי בית היתומים של יאנוש קורצ'אק

4/08/2010

ב-5.8.10 צוין יום השנה ה-68 להירצחם של יאנוש קורצ'אק וילדי בית היתומים שלו בטרבלינקה. אנו מזמינים את ציבור ההורים והמדריכים לציין יום זה בפעילות למען הגברת המודעות לשלומם וטובתם של הילדים

 

ב-5.8.2010,צוין יום השנה ה-68 להירצחם של המחנך וההוגה יאנוש קורצ'אק ושל ילדי בית היתומים שלו במחנה טרבלינקה. לזכר אותו יום אנו מציעים למדריכי קייטנות, הורים, גננות וכל הציבור לקיים מפגש העשרה עם פועלו ותפיסתו החינוכית של המחנך יאנוש קורצ'אק, אשר ראה בישראל את "ארץ התקווה" ובילד את יוצר האפוס של המדינה החדשה.

 

מי מאתנו אינו אוהב ילדים, ואינו מבקש את טובתם? הילדים שמים את מבטחם במבוגרים, שידאגו להם לכל צרכיהם ויגדלו אותם בסביבה בטוחה ומפרה. והנה, לעיתים אנו עדים להפרות בוטות של הנחת יסוד זאת, ממש כיום, בחברה שבה אנו חיים. לכן, בקיץ הזה חברנו למחלקה להתחדשות יהודית בקהילה בחברה למתנ"סים לפעולה למען הגברת המודעות לשלומם וטובתם של הילדים. בחרנו לעשות זאת באמצעות אחד הסיפורים הנוראיים שהתרחשו בשואה, סיפור הוצאתם להורג של ילדי בית היתומים של יאנוש קורצ'אק.

 

במתנ"ס ליאו-בק בחיפה, למשל, החליטו לקיים ביום זה תהליך חינוכי בקייטנות, תוך מעורבות של ההורים, ולסיום לקיים הפנינג עפיפונים של הורים וילדים כאירוע שיא. גם במתנ"ס גולן נרתמו לנושא, שהועבר בהצלחה רבה, כפי שמדווחת אחת המדריכות: "כ-50 ילדים ישבו במעגל גדול, בשקט וריכוז מופתי, על אף שעת הצהריים הקשה בהמשך ליום קייטנה מעייף. הילדים הקשיבו למדריכה ולתיאורים שלה, והמשיכו עם שאלות והבעת דעה. סיום הפעילות בהכנת עפיפונים והפרחתם סיכם את הפעילות המיוחדת ברוח קורצ'אק". פעילות דומה נערכה בהצלחה גם במתנ"ס נהריה, כפי שניתן לקרוא כאן

 

 

 

 
"עפיפונים של תקווה" - פעילות מוצעת ביום קורצ'אק

 

 


יום אהבת הילדים במתנ"ס נהריה

 

אנו ממליצים לקיים תהליך דומה. אם אתם מדריכים הפועלים במסגרת של קייטנות, או משפחות פרטיות המעוניינות להעביר לילדיהן את המורשת החשובה כל כך הזו שהשאיר אחריו קורצ'אק, הנכם מוזמנים להשתמש במצגת המצורפת, שהוכנה על ידי אנשי החינוך של מוזיאון בית לוחמי הגטאות והיא עשירה בתכנים. המצגת ניתנת להפעלה מהירה מכל מקום ויכולה לשמש בסיס לשיחה בין הורים לילדים.

 

אנו רואים באזכור מפעלו של יאנוש קורצ'ק ובהגברת המודעות לזכויות הילד, כערך בעל חשיבות עליונה ומבקשים מכל מי שלאל ידו לסייע בהפצת הרעיון ובהובלת תהליכים חינוכיים הקשורים לכך.

 

לחצו כאן לפעילות לילדים במסגרת "חודש קורצ'אק" בבית לוחמי הגטאות

 

 

מצגת: יום קורצ'אק ואהבת הילדים  מצגת: יום קורצ'אק ואהבת הילדים
הדפסשלח לחבר
Share |