פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

מגבורה לתקומה: מרוץ לפיד מעכו לבית לוחמי הגטאות נערך בחנוכה

12/12/2010

כ-100 תלמידים מבתי הספר התיכוניים בעכו השתתפו בחנוכה במרוץ הלפיד "מגבורה לתקומה", מעכו לבית לוחמי הגטאות. טקס הסיום של המרוץ התקיים בבית לוחמי הגטאות בהשתתפות רב העיר עכו והמחוז הרב יוסף ישר, מנהלת רשות הספורט העירונית בעכו לידיה חטואל צוקרמן, חבר מועצת העיר עכו אילן פורמן ועובדי בית לוחמי הגטאות.

את הנר הראשון של החג הדליק הרב ישר יחד עם ניצול השואה בנימין אנוליק, ממייסדיו של קיבוץ לוחמי הגטאות ובית לוחמי הגטאות. "אנו מציינים היום את חג החנוכה", אמר רב העיר, "בתקופת השואה ניסו לכבות את האור היהודי והיום אנו מדליקים אותו. זו התשובה שלנו לכל מי שמנסה להשמידנו, שלעולם לא יצליחו לכבות את האור היהודי".

"
מרוץ הלפיד מבטא באופן סמלי את ההרגשה של רבים מצוות העובדים בבית לוחמי הגטאות כי אנו נמצאים במרוץ שליחים של העברת המסר של ניצולי השואה החיים בארץ לדור הבא, ורואים זאת כמשימה לאומית של ממש", אמרה לתלמידים הצעירים בכנס ד"ר דליה פרל אולשוונג, מנהלת השיווק וההסברה של בית לוחמי הגטאות. פרל אולשוונג אף הביעה את תקוותה כי המרוץ, אשר התקיים ביוזמת עיריית עכו ובית לוחמי הגטאות ובחסותה של חברת לאומי קארד, יהפוך למסורת בשנים הבאות.

 

לחצו כאן לתמונות נוספות ממרוץ הלפיד

הדפסשלח לחבר
Share |