פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

עצרת הזיכרון לשואה ולגבורה 2011: שישה מיליון קטגורים

26/04/2011

עצרת הזיכרון לשואה ולגבורה בקיבוץ לוחמי הגטאות היא אחד מן המעמדים החשובים והבולטים בין מפעלי הנצחת השואה - ביום הזיכרון ובלוח השנה העברי בכלל. אל הטקס, אותו ייסדו לוחמי גטו ורשה, מייסדי הקיבוץ, מגיעים מדי שנה כ-10,000 משתתפים.

 

השנה תיערך העצרת ביום שני, 2 במאי 2011, בשעה 19:45, באמפיתיאטרון בבית לוחמי הגטאות. ככותרת לטקס נבחרה השנה אמירתו המהדהדת של גדעון האוזנר, התובע במשפטו של אדולף אייכמן: "שישה מיליון קטגורים". הטקס יספר את סיפור השואה, הגבורה והתקומה בשלושה פרקים: הראשון שבהם יצא מן העולם הישן של אירופה אל הדרכים האפלות של חשכת השואה; השני יתחקה בעקבות לוחמי גטו ורשה וגבורתם; והשלישי יבטא את תקומת עם ישראל בארצו, כפי שזו באה לידי ביטוי במשפטו של אדולף אייכמן, על ידי בית משפט ריבוני במדינת ישראל.

 

השנה, לראשונה, לא יהיה לטקס מַנְחֶה, אלא "מְסַפֵּר" - זאת כדי לבטא את תפקידו של הטקס לא רק כאנדרטה קבועה בזמן, אלא כמקום בו יסופר סיפורה של שואת היהודים וגבורתם. לתפקיד המספר נבחר השחקן והפובליציסט ג'קי לוי.

 

הטקס יבוים השנה לראשונה על ידי הבמאי רן צחור, מבמאי האירועים הבולטים בארץ, שביים בעבר, בין היתר, את טקסי הדלקת המשואות בהר הרצל ואת אירועי 100 שנה לתל אביב ולתנועה הקיבוצית. הטקס ישלב אמנויות במה, מדיה מתקדמת ואמנים, וישודר בשידור חי בערוץ 99 וב-YNET.

 

 

 

הדפסשלח לחבר
Share |