פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

"פני מרד" בגרסה מחודשת

3/07/2011

הסרט המונומנטלי "פני המרד" הופק בשנת 1985 על ידי בית לוחמי הגטאות ובוים על ידי חיים גורי, ז'אקו ארליך ויוסף מור חיים. בהפקת המוזיאון וסינמטק ירושלים עבר הסרט בשנים האחרונות עריכה מחדש ודיגיטציה, ששיפרו מאוד את איכותו. הגרסה המחודשת הושלמה לאחרונה והוקרנה ב-14 ביולי בהקרנת בכורה חגיגית בנוכחות היוצרים, במסגרת פסטיבל הקולנוע בירושלים, בסינמטק ירושלים. בתוך מספר חודשים יושלמו שני החלקים הנוספים של הטרילוגיה: "הים האחרון" ו"המכה ה-81". מארז DVD של הטרילוגיה ניתן יהיה לרכוש בחנות של בית לוחמי הגטאות.

 

על הסרט:

הסרט "פני המרד" הוא סיפור ההתנגדות היהודית בארצות אירופה, בימי הכיבוש הנאצי. ההתנגדות על כל צורותיה, בתקופה שבה צבאות אדירים מוגרו תוך זמן קצר ומיליוני חייליהם השבויים צעדו אל מותם נואשים וחסרי אונים. הסרט מנסה להבין עד תום את המקרה המיוחד של היהודים המבודדים בגטאות הרעב והחולי, שבנוסף לכובש הגרמני ההורג בהם הם מוקפים בשנאת שכניהם משתפי הפעולה, המלשינים והמעורבים בהרג. זה סיפור קהילות שלמות ברחבי אירופה, משפחות, נשים וילדים וזקנים הנתונים ל"אקציות", לגירוש אל בורות הירי ואל מחנות המוות, היראים מפני "האחריות הקולקטיבית" והמחיר הנורא שמשלם הכלל על מעשה התנגדות של יחידים.

 

בסרט שואל אחד העדים: "מי יותר גיבור? זה שמשיג רובה והולך להילחם ביער, או זה שהולך עם אבא ואמא ואשתו וילדיו בדרכם האחרונה?!"

 

הסרט מתקומם נגד ההכללה של "כצאן לטבח" ומספר על הצורות השונות של ההתנגדות, עד "המרד הבודד והנואש ביותר שידע האדם המורד מעודו".

 

לדף הסרט באתר פסטיבל הקולנוע

 

 

 

 

הדפסשלח לחבר
Share |