פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

פסח בבית לוחמי הגטאות

בית לוחמי הגטאות המה מבקרים בפסח השנה: הילדים הוזמנו להשתתף בסדנאות יצירה ייחודיות, לצפות בהצגה ולסייר בתערוכה "קורצ'אק של הילדים"


סדנת פרפרים ב"יד לילד", פסח תשע"ב

אלפי מטיילים פקדו את הבית בחמשת ימי חול המועד ונטלו חלק בפעילויות השונות ב"יד לילד" ובמוזאון ההיסטורי. השנה התאפשר הביקור במוזאון ללא תשלום, הודות לחסות של בנק הפועלים.

באגף "יד לילד" הוצעו להורים ולילדים סדנאות יצירה שנקראו "פרפרים צובעים את הזיכרון". פרויקט צביעת מיליון וחצי הפרפרים החל ביוזמת הגב' סו קלאו מפורטו ריקו, פעילה מרכזית בקהילה היהודית המקומית, אשר ביקשה להנציח בדרך מיוחדת את מיליון וחצי הילדים שנספו בשואה. היא בחרה בפרפר כסמל בהשראת השיר "הפרפר", שנכתב על ידי פאבל פרידמן בעת שהיה כלוא בגטו טרזין.

במסגרת אירועי חול המועד פסח הוזמנו המבקרים הצעירים והוריהם לצפות בעדויות מומחזות ששולבו בתערוכת הקבע, וכן צפו בהצגה "ריקוד השמחה והעצב", העוסקת בסיפורה של ילדה שהוסתרה במנזר. לסיום ביקורם סיירו בתערוכת "קורצ'אק של הילדים" ויצרו עפיפונים של תקווה, ברוח מורשתו של יאנוש קורצ'אק כסמל לחירות ולשוויון.

במוזאון ההיסטורי הוכנו הדרכות מיוחדות לפסח: הדרכה בשם "והגדת לבנך", שעסקה בדרכי העברת הזיכרון, והדרכה נוספת "והיא שעמדה", שעסקה בעמידתן של נשים יהודיות בתקופת השואה. הסרט "שואה" של קלוד לנצמן הוקרן גם הוא בפרקים בכל יום מימי חול המועד.

 

הדפסשלח לחבר
Share |