פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

מהנעשה במרכז לחינוך הומניסטי

מדי שנה בשנה משתתפים בני-נוער ערבים ויהודים בסדנה על משמעויות השואה. לאחרונה נערך ערב של בוגרי הסדנה, שבו הציגו כולם את עבודותיהם

למעלה מ-60 משתתפי "קבוצת הבוגרים" של המרכז נאספו לערב של תצוגת יבולים מעבודה סדנאית שנמשכה לאורך כל השנה. "קבוצת הבוגרים" היא הדובדבן שבקצפת של תכנית המרכז: מי שהשתתף בסדנה מתמשכת על משמעויות השואה ובסמינר דיאלוג - מוזמן לקבוצת הבוגרים, הנפגשת מדי חודש לפעילות בנושאים חברתיים שונים. מדי שנה בשנה בוחרים כ-80 בני-נוער ערבים ויהודים מחיפה ועד סאסא לבוא אחרי שעות ביה"ס ולהתמודד ביחד עם נושאים לא פשוטים שעל סדר היום החברתי שלנו.

השנה ערכנו פיילוט למתכונת חדשה. כל משתתף בחר קבוצת-עניין, ואליה השתייך כל השנה. קבוצות העניין נבדלו בתכנים ובמישורי הפעולה. כל אחת הונחתה ע"י צמד מנחים מהמרכז. קבוצת המגד התמקדה בסוגיות של דימויים ויחסי כוח מגדריים; קבוצת האמנות ("דיאלוג בעשר אצבעות") עסקה בזהות אישית וקולקטיבית באמצעות אמנות פלסטית; קבוצת דיאלוג ביקורתי ("מדברים דוגרי") העלתה לדיון בכל מפגש נושא טעון מתחום היחסים בין יהודים וערבים; קבוצת התאטרון הפעילה את משתתפיה בסוגיות אישיות וחברתיות באמצעות מתודת "תאטרון פלייבק"; קבוצת הקולנוע") דיאלוג בזום") הפיקה סרט עלילתי קצר שכל עושיו מלפני המצלמה ומאחוריה - חברי הקבוצה. כל הקבוצות התאספו לערב סיום מרגש, שבו העלתה לבמה כל קבוצה תוצר חזותי וסיפרה על התכנית שעברה. אחת המשתתפות הערביות, המסיימת את בית הספר ונפרדת מקבוצת הבוגרים, כתבה בהתרגשות: "מצאתי במרכז לחינוך הומניסטי ובקבוצת הבוגרים בית חם ואוהב, בית שמקבל אותי כמי שאני, איך שאני. את זה לא אשכח לעולם!".

תמונות מכנסי הבוגרים 2012-2011 

 

הדפסשלח לחבר
Share |