פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

חדש באגף החינוך: פעילות חינוכית סביב לנושא "70 למרד גטו ורשה"

אגף החינוך מהווה את נקודת המפגש של המוזאון עם המבקרים. לאורך כל השנה אנו שוקדים על פיתוח תכנים, תכניות, פעילויות, הפעלות והדרכות רלוונטיות ומעניינות. המבנה המיוחד של המוזאון, בו בכל תערוכה אפשר לשבת ולדון, מאפשר לנו לקיים שיח ומחשבה עם הקבוצות המודרכות שלנו במגוון נושאים רחב ביותר. יש שיחות, סדנאות, הדרכות שעניינן דילמות אנושיות ערכיות והבחירה שליוותה כל אדם בימי השואה.

השנה אנו מציינים 70 שנה למרד ונערכים לפעילויות רבות הקשורות במרידות שהיו בגטאות השונים ובמחנות. התכניות מקיפות פעילויות במרכז ההדרכה והחינוך, ב"יד לילד" ובמערך ההשתלמויות שאנו מעבירים למורים ולמתעניינים. אנו מובילים משלחות לפולין בסימן 70 שנה למרד ומסעות בעקבות אישים ופועלם.

אין מקום מתאים יותר מבית לחומ הגטאות שהוקם ע"י ניצולים וביניהם מפקדי מרד גטו ורשה ללימוד הנושא.  ה"בית" מציין השנה 70 שנה למרד במגוון תוכניות הדרכה ייחודיות וחדשניות:
 

מנהיגות צעירה נאבקת על ערכיה – 70 שנה למרד

נתמקד בבסיס הערכי שהנחה את פעולות הנוער במהפך מתנועה למחתרת לוחמת ובתפקידו של נוער כמחולל שינוי התנגדות, מרד וגבולות מוסריים

"במה אתם מורדים"? – 70 שנה למרד בחינת משמעות המרד בחברה הישראלית
מנהיגות בשואה – בין חזון ומציאות ביטויי מנהיגות שונים שצמחו בתקופת השואה
המאבק על אנושיות ושמירת ערכים כנגד
טוטליטריות וגזענות
יחסו של המשטר הנאצי לאדם והמאבק על
שמירת האנושיות
זהות וזיכרון

שמירה על צלם אנוש אז ומשמעות זיכרון השואה בעהורנו היום

 

מרכז ההדרכה והחינוך עובר שינוי בימים אלה. ציפי טל, שניהלה את המרכז במשך שנים רבות וארוכות, עוברת לתפקיד חדש ומאתגר ואת מקומה תופסת רותם קורנבליט. מרכז ההדרכה  הוא צומת מרכזי במוזאון והתפקיד הניהול מורכב ומאתגר. זו הזדמנות להודות לציפי, שמשכה בעול במשך שנים רבות והעמידה דורות של מדריכים מעולים, מקצועיים, בעלי מודעות ורגישות רבה, בעלי מוטיבציה והחשוב ביותר – בני אדם נפלאים. זו גם הזדמנות לאחל לרותם הצלחה והנאה באתגרים הרבים הממתינים לה. 
  

מימין לשמאל:  ציפי טל ורותם קורנבילט


שתהיה לכולנו שנה טובה ומוצלחת, שנת עשייה חינוכית בבית שוקק חיים.

הדפסשלח לחבר
Share |