פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

פעילות אינטראקטיבית בעקבות לוחמים במרד הגטאות

בחודשים האחרונים הולכת ונבנית תכנית פעילות אינטראקטיבית לקבוצות של תלמידי תיכון וחיילים, לקראת ציון שנת ה-70 למרד גטו ורשה.
הפעילות עתידה להשתלב בימי ההדרכה שיעברו התלמידים והחיילים כחלק מרצף ההדרכה היומי ולהעשיר אותו בזוויות מעמיקות ומחדשות של התבוננות ולמידה על מורדי הגטאות.
הלמידה תיעשה בקבוצות קטנות (של 3-2 תלמידים), אשר יעקבו אחרי אחת הדמויות שנבחרו בשלב זה: צביה לובטקין, יצחק צוקרמן, מארק אדלמן, אבא קובנר, ליאון רודל (איש אצ"י), ושימק ויוסטינה דרנגר. כל קבוצה תוכל להתחקות אחר הדמות ולעבור יחד איתה בתחנות שונות בחייה מהילדות ועד לשנות המלחמה ולאחר מכן – לעקוב אחר דילמות שונות שהתמודדה איתן והכרעות מרכזיות בחייה.

המטרה שהצבנו לעצמנו בפעילות זו היא לייצר תנאים ללמידה מעניינת ומעוררת מחשבה, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים: הפעילות תתבצע בעזרת טאבלטים אשר עליהם תותקן תוכנת הלמידה, המשלבת תמונות, קולות, עדויות, טקסטים וסרטי וידאו.

עמוד מתוך הפעילות האינטראקטיבית בטבלט

 

דרך הטאבלט נוכל להכיר לחניכים צדדים רבים ומגוונים בחייה של כל דמות. אנו מקווים שנוכל להציב דילמות ושאלות למחשבה, אשר יישארו עם קבוצת התלמידים גם לאחר הביקור. 

מטרות נוספות הן לחשוף לתלמידים חומרים נוספים שאינם נגישים היום למבקר בתערוכות המוזאון: חומרים בנושא הקהילה היהודית טרם המלחמה, חיי היהודים בין מלחמות העולם, חוויות החניכות בתנועות הנוער בגולה והשפעתן המכרעת על עיצוב אופיין של אנשים אלו, אשר הנהיגו את המרד בגטאות.
אנו מקווים שפעילות זו תאיר באור מגוון, מעמיק ומסקרן את סיפור מרד תנועות הנוער בגטו, ותאפשר לחניכים להמשיך את ביקורם במוזאון כשהם שותפים יותר למחשבות ולתהיות על משמעותו של מרד הגטאות גם כיום.

וכמובן – מקווים שהתלמידים ירצו לבוא ולהשתתף בפעילות גם בשנים הבאות!

 

 

הדפסשלח לחבר
Share |