פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

השקת הערכה "מזמורנו נמלא צער": הנוער היהודי - מהקהילה והתנועה אל המרד

ההשקה של הערכה החדשה "מזמורנו נמלא צער":  הנוער היהודי - מהקהילה והתנועה אל המרד התקיימה ב-19.3 בתל אביב, בעת השתלמות מורים של "עמותת המחנכים למלחמה בגזענות ובאנטישמיות", השתלמות בה השתתפו כ-35 מורים.

בטרם החל המפגש בנושא התכנית החינוכית נערכו שתי הרצאות מרתקות מפי המדריכים שלנו, ארז רביב וחיים מגירה, שהרצו על תנועות הנוער בפולין ועל המרד. ההרצאות העניקו למשתתפים בסיס רחב של ידע והעבירו את "רוח הבית" של המוזאון, דבר שבהחלט עזר בעת הצגת התכנית.

למפגש היו שלושה חלקים: 1. שיחה על המרד ועל הדגשים החינוכיים והערכיים שלו. השיחה התקיימה לאחר קריאה והתייחסות אישית בעזרת "דף מקורות" מתוך התכנית. 2. הצגת התכנית החינוכית, שיקולי הדעת הפדגוגיים והערכיים בבנייתה וכן הסבר והדגמה של מתודות מתוך התכנית. 3. הסבר על אופן הורדת התכנית מהאינטרנט ועל אופן השימוש בה והקדשת זמן לשאלות ולהערות.

נרשמה השתתפות פעילה ומעורבת של המורים, עלו דעות שונות והתעורר ויכוח על השאלה "של מי המרד?" האם הוא "שלנו" (כיהודים, כישראלים) או בעל היבטים אוניברסליים כלליים וכן האם ניתן לקשור את המרד להקשרים אקטואליים-פוליטיים. המורים גילו עניין וסקרנות בתכנית וחלקם גם העלו חששות. ערך מוסף למפגש המקדים עם המורים היה דיון בשאלות הערכיות והחינוכיות ביחס למרד.

לפרטים נוספים על הערכה והורדה בחינם מהאתר של בית לוחמי הגטאות

הדפסשלח לחבר
Share |