פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

הכנה אלטרנטיבית למסע לפולין: חברי משלחת מעיריית תל אביב השתתפו בתכנית "לרקוד את החיים"

למחרת יום הזיכרון לשואה, ב-9.4.2013,  ביקרו ב"יד לילד" 100 איש מארגון עובדי עיריית תל אביב, כהכנה למסע לפולין. הם השתתפו בתכנית חדשה, "לרקוד את החיים", שנבנתה בשיתוף עם להקת המחול הקיבוצית. התכנית כוללת ביקור במוזאון, תוך שימת דגש על סיפור עדות סביב חפצים וזיכרונות. בין סרטי העדות גם סיפורה המיוחד של הילדה-הרקדנית יהודית ארנון, שלא הפסיקה לרקוד גם במחנה ההשמדה ועם עלייתה ארצה ייסדה את להקת המחול הקיבוצית. 

 

יום הביקור של חברי המשלחת החל בפגישה עם נילי גורן, שמסרה עדות על חייה בהולנד, ילדה שחיה במסתור אצל ידיד משפחה, כשהיא נאלצת לשנות את זהותה. אביה שמר עמה על קשר דרך שליחת ספרונים מאוירים והומוריסטיים, ששמרו על כוחה הנפשי ועל הקשר המשפחתי. לאחר העדות החיה הוקרן סרט העדות על גורן, "ואיך קוראים לך עכשיו", לאחר מכן הוצגו הספרונים.  

 

 

 

לאחר המפגש המרגש עם נילי גורן ביקרו חברי המשלחת באגף "יד לילד" בתערוכה "סיפור הילד היהודי בשואה" וצפו בסרטון המתעד את הביקור של יהודית ארנון עם להקת המחול הקיבוצית ב"יד לילד" לפני מספר שנים. המשך הסיור היה בכפר המחול בקיבוץ געתון, כולל מפגש עם רקדנית שעבדה עם יהודית וצפייה בהופעת מחול. 

 

ענבר סרפר-וסרהולץ, מנכ"לית המכללה לקידום מקצועי בארגון עובדי עיריית תל אביב יפו,

ציינה ששיתוף הפעולה בין "יד לילד" לבין כפר המחול ממחיש שתי חוויות אותנטיות וחזקות מאוד ושבזכות האופטימיות האנשים החזקים או ברי המזל ששרדו, הם ניצחו ולקחו את המוטיבציה הזו  שלהם לתקומה מרשימה.

 

לפרטים נוספים והרשמה:

 

"יד לילד": מיכל סלק, 04-9958044/46

             

להקת המחול הקיבוצית: 04-9859737 או 052-4859834,ayelet@kcdc.co.il

 

 

הדפסשלח לחבר
Share |