פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

ביקור משלחת "שותפות יחד" ולהקת בלט אוסטין

בפסטיבל עכו האחרון זכינו לארח את להקת הבלט של אוסטין, טקסס ומלוויהם: הרקדנים, הכוריאוגראף של המופע "אור / שואה והומאניות", חברי הנהלת הבלט, נציגי העיר והנהלת הפדרציה היהודית במקום. זוהי תוצאה של "שותפות ביחד" - קשר חם בין הגליל המערבי והעיר עכו לבין אגד הקהילות של המערב התיכון בארצות הברית, קשר שנולד ונתמך על ידי הסוכנות היהודית.

בפסטיבל עכו האחרון זכינו לארח את להקת הבלט של אוסטין, טקסס ומלוויהם: הרקדנים, הכוריאוגראף של המופע "אור / שואה והומאניות", חברי הנהלת הבלט, נציגי העיר והנהלת הפדרציה היהודית במקום. זוהי תוצאה של "שותפות ביחד" - קשר חם בין הגליל המערבי והעיר עכו לבין אגד הקהילות של המערב התיכון בארצות הברית, קשר שנולד ונתמך על ידי הסוכנות היהודית. בית לוחמי הגטאות הוא אתר מרכזי בגליל המערבי, וכך מגיעות אל בין כתליו קבוצות רבות מאומהה, אינדיאנפוליס, דה מוין, עקרון, לואיוויל, אוסטין ועוד שש קהילות אחרות. אנשי הקבוצות משתתפים בסיורים ובסדנאות וחוזרים הביתה מלאי רשמים.

"אור / שואה והומאניות", הוא מופע בלט מודרני, יצירתו של הכוריאוגראף סטיבן מילס. זהו חלק מפרויקט של הנצחת זכר השואה וקידום המאבק בגזענות ושנאת זרים תוך שימוש באמנות, בחינוך ובדיון ציבורי. מאז הופעת הבכורה באוסטין ב-2005, נדד הפרוייקט לפיטסבורג (פנסילבניה), מיאמי (פלורידה) ודנוור (קולורדו). כעת הם כאן, אחרי עכו הם רקדו גם במרכז סוזן דלאל בתל אביב ובמרכז ז'ראר בכר בירושלים.

במשך שנים עקבו אנשי בית לוחמי הגטאות אחרי התפתחות הפרוייקט "אור / שואה והומניות". ביקורים של אנשי ה"בית" באוסטין ושל חברי הקהילה היהודית שם במוזאון הביאו להחלטה לשלב ידיים וליצור חוויה מסוג חדש. המעורבות החברתית והרצון להגיע לדיון ציבורי, שהם מרכיבים כל כך חשובים בעבודה האמנותית של להקת הבלט ושל בית לוחמי הגטאות, מצאו זו את זה והפכו לחוליה חשובה בקשר שבין קהילת העיר אוסטין לגליל המערבי כולו.

יחד עם הרקדנים הגיעו בסוכות נציגי העיר אוסטין, חברי הנהלת הבלט והיו"ר סטיבן אדלר. הגיעה גם משלחת של 45 מנציגי אגד הקהילות של המערב התיכון יחד עם יושבת הראש, הגב' זואי רייקס. ב-23 בספטמבר הגיעו כולם, כמאה איש, לסיורים בבית לוחמי הגטאות. במשך זמן רב סיירו האורחים בתערוכות הבית.

בסדנה מיוחדת של תנועה, שנערכה באגף "יד לילד", נתנו הרקדנים פרשנות משלהם למה שראו והפכו לרגע לחלק מהתצוגה הקבועה של המקום, כאשר שאר המבקרים צופים בעבודתם האמנותית. במפגש של האורחים והמדריכים בחדר לזכרו של יאנוש קורצ'אק עמד סטיבן מילס, כוריאוגרף הלהקה, על החוויה המיוחדת שעברו הרקדנים בחשיפה לסיפורי הילדים ולעיצוב המיוחד של "יד לילד". 
המבקרים ואנשי הצוות חברו יחד לחלוק את רשמיהם ורגשותיהם בארוחת צהריים מיוחדת. לחלק מהם הייתה זו אבן דרך משמעותית וחוויה מעצבת להמשך חייהם.

 

הכוריאוגראף סטיבן מילס

הדפסשלח לחבר
Share |