פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

אגודות הידידים של בית לוחמי הגטאות בארץ ובחו"ל: עדכון לשנת 2015

אגודת הידידים הישראלית - בחודש פברואר 2015, התקיים מפגש פורום אנשי עסקים למען בית לוחמי הגטאות במלון "דיוויד אינטרקונטיננל" תל אביב, בחסות יהודית והנרי טייק. במפגש, אשר השתתפו בו אנשי עסקים מהשורה הראשונה, נחשפה מעט מפעילות הבית והתקיים דיון על תכניותיו לעתיד. בעקבות האירוע התקבלו בבית מספר תרומות חשובות.

השנה החולפת ידעה פעילות רבה באגודות הידידים של בית לוחמי הגטאות ברחבי העולם. בטי דותן, מנהלת המחלקה הבין לאומית, שהופקדה על פיתוח המשאבים בבית לוחמי הגטאות, טרחה רבות על פיתוח אגודות הידידים. לאחרונה החליף אותה בתפקיד זה (פיתוח המשאבים) גבריאל (גבי) הנסן.

אגודת הידידים האמריקנית – בתרומתה האדיבה של רעיה שטראוס-בן דרור, בהתגייסותם המקצועית של אנשי צוותה והודות למרצה הרב של איימי מילר, נשיאת אגודת הידידים האמריקנית, התקיימו בנובמבר אשתקד שלושה ערבי השקה לרגל חידוש פעילותה של האגודה. באירועים הללו הוצג סרט חדש על בית לוחמי הגטאות, שהופק במיוחד לכבוד האירוע בכספי התרומה. ד"ר ענת ליבנה, מנכ"לית בית לוחמי הגטאות, ועידו אהרוני, קונסול ישראל בניו יורק, בירכו את הידידים החדשים והוותיקים. בעקבות אירועים אלה זכינו לאורחים חדשים שהגיעו, זו הפעם הראשונה, להשתתף עמנו באירועי יום השואה.

אגודת הידידים הצרפתית ממשיכה בפעילות ענפה בהפצת חומרי לימוד מגוונים, איכותיים ומרגשים בבתי ספר ברחבי צרפת. האגודה על צוותה המסור נשיאת האגודה גב' ביאטריס רוזנברג, יושבת הראש גב' עדה טושבאנד והמנהלת ד"ר גלית טואטי, לצד פעילים אחרים תומכת בבית לוחמי הגטאות מזה שנים רבות, בעיקר במיזמים לפיתוח "יד לילד" והארכיון. לאירועי יום השנה הגיעו השנה הנשיאה ויושבת הראש יחד עם קבוצת ידידים, חלקם חדשים, חלקם ותיקים.

אגודות הידידים הקנדית קמה מחדש אחרי שנים רבות של קיפאון. רפי פולמן מטורונטו (אחיינה של חווקה פולמן - רבן ז"ל) קיבל על עצמו את תפקיד נשיא האגודה, גב' מינדי שפיגל (בתם של בורוך וחייקה שפיגל) ממונטריאול נרתמה לסייע, וביחד הם ישקדו על פיתוח האגודה. אירוע ידידים ראשון וצנוע התקיים באוקטובר אשתקד, ועם סיום ביסוס מעמדה החוקי של האגודה נקווה לצרף לה ידידים רבים. רפי פולמן כיבד אותנו בנוכחותו באירועים לכבוד יום השואה, ומינדי שפיגל ובעלה, פרופ' אוייג'ין בורנשטיין, הגיעו לעצרת. מינדי הדליקה משואה בשם הוריה ז''ל.

אגודת הידידים ההולנדית ממשיכה לתמוך בבית לוחמי הגטאות. כרגע, בעזרת תמיכתה, אנחנו טורחים על הקמת חדר הקרנה חדש צמוד לתערוכת הולנד.

אגודת הידידים הבריטית נמצאת בראשית צעדיה לחידוש ימיה כקדם.

 

 

מימין:  דר' אהוד שפירא, יו"ר אגודת הידידים הישראלית, דר' ענת ליבנה, איימי מילר, יו"ר אגודת הידידים האמריקאית

מימין:  רוברט וביאטריס רוזנברג וקלוד ברייטמן גרונדמן

 

במרכז:  עדה טושבאנד, יו"ר אגודת
הידידים הצרפתית
מימין:  דר' ענת ליבנה, רעיה
שטראוס - בן דרור

הדפסשלח לחבר
Share |