בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

קרובי משפחה של לאה פריד ביקרו ב"יד לילד" במסגרת פרויקט בת-מצווה

בת המצווה, נויה, עם השחקנית מיכל דדון
בת המצווה, נויה, עם השחקנית מיכל דדון

הסיפור של לאה פריד, ניצולת שואה החיה כיום במודעין, מוכר לאלפי ילדים בישראל, אשר ביקרו ב"יד לילד" במשך חמש השנים האחרונות. העדות של לאה מופיעה בתערוכה "סיפור הילד היהודי בתקופת השואה" ובעקבות ספר העדות האוטוביוגרפי שלה עובד סיפורה להצגה "ריקוד השמחה והעצב".

בעבור בני משפחת דרור, שהחליטו לבקר ב"יד לילד" במסגרת פרויקט בת המצווה של בתם נויה, הסיפר הוא לא רק של ניצולת שואה אלא של דודתם לאה. כשהחליטו בני משפחת דרור לבוא ל"יד לילד" הייתה מטרתם שהדור הצעיר יכיר את סיפור חייה של הדודה לאה בתקופת המלחמה ואת סיפור המצילה שלה יאנינה. 

הביקור כלל סיור מודרך ב"יד לילד", בליווי ענת כרמל, מנהלת המוזאון, וצפייה בהצגה "ריקוד השמחה והעצב". ציינה יעל דרור, אמה של נויה, במכתב שכתבה לאחר הביקור: 

אנו מרגישים כי בביקורנו ב"יד לילד" לכבודה של לאה ולכבודה של יאנינה,  ניתנה לנו הזכות לשמר בגאווה את סיפור ההישרדות של לאה ואת סיפור אצילותה של יאנינה.

ההדרכה המקצועית והנעימה, המיצגים המדהימים וההצגה המיוחדת, הצליחו להחזיר אותנו בזמן 70 שנה ואפשרו לנו להזדהות עם לאה הילדה ועם כאבם ועוצמתם של ילדים רבים שעדותם מוצגת ב"יד לילד".

ב"יד לילד", מתקיים מפגש עם סיפורם של מי שהיו ילדים בשואה, ובו עוקבים אחר התמודדותם וצמיחתם כאנשים שבנו את עתידם למרות הכול. במפגש זה מתחזקים הקשר והזיכרון הקולקטיבי של הצופים אל ההיסטוריה היהודית.

במכתב משותף בני משפחת דרור כותבים כמה זה חשוב בעבורם:

אנו מקוים כי נהיה ראויים לשמר בכבוד את סיפוריהם וזכרם של קרבנות השואה. במיוחד אנו גאים בדודתנו לאה פריד, שלכבודה ערכנו את סיור בת המצווה של נויה.

 

הדפסשלח לחבר
Share |
דרונט בניית אתרים