בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

פעילות בר מצווה לילדים מבתי הנוער של רשת "קדימה"

ב-19.3 ביקרו ב"יד לילד" 25 בני נוער יהודים, ערבים וילדיהם של מהגרי עבודה משלושה בתי נוער של רשת "קדימה" - ביבנה, ברמלה ובשכונת שפירא בתל אביב. הם הגיעו יחד עם מדריכיהם, העושים שנת שירות בבתי הנוער שמפעילה "עמותת לשובע" לנוער בסיכון.

לדברי עדי איגס, מנהל בית הנוער "שפירא" בדרום תל אביב, הביקור הוא חלק מפרויקט "בר / בת מצווה". במסגרת הפרויקט עוברים הילדים מסלול משימות, שכל אחת מהן מכינה אותם לקראת תהליך ההתבגרות שהם עומדים בתחילתו. אחת המשימות היא היכרות מעמיקה עם שואת העם היהודי ועם הלקחים הנלמדים ממנה. ענת כרמל, מנהלת "יד לילד", קיבלה בשמחה את הפנייה לבנות תכנית לפרויקט זה. בהמשך לכך השתתפו החניכים, מכיתות ז'-ח', בשלוש פעילויות בנושא והם לוקחים חלק בהכנת טקס יום הזיכרון לשואה ובהנחייתו מול החניכים האחרים והוריהם.  במכתב תודה בעקבות הביקור כתב איגס:

תודה. תודה על היום המרגש, הממלא והמלמד שהענקתם לילדים שלנו, תודה על הרצינות, האיכפתיות והנדיבות, תודה על החוויה המדהימה. הילדים חזרו עם תובנות והתרגשות והדבר ניכר בעיקר כשניגשו להכין את טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה, אותו לקחו על עצמם ברצינות ובהשקעה ראויות לציון.

ולך, ענת, תודה מיוחדת: על הליווי הצמוד - ממש משלב הרעיון ועד הביצוע המוצלח.
על הארגון, העזרה עם ההסעה וסדנת העפיפונים,
בלעדייך, כל היום הזה פשוט לא היה מתאפשר וקורה.
תודה רבה על הכל!

בהערכה רבה מאד
ובשם הילדים והמדריכים

בתכנית שנבנתה ב"יד לילד" מושם דגש על ציון 100 שנה להקמת בית היתומים של ינוש קורצ'ק ועל "התבגרות בצל המלחמה". הפעילות כללה ביקור בתערוכה המרכזית, "סיפור הילד היהודי בשואה",  השתתפות בפעילות אינטראקטיבית בתצוגת "יאנוש קורצ'ק של הילדים" וכן בניית "עפיפונים של תקווה", שאותם העיפו החניכים על מדשאת המוזאון. צהלות השמחה שנשמעו בשעה זו היו מרגשות ביותר.

הפעילות התאפשרה בזכות תרומה של מספר גורמים, ולהם מגיעה תודה גדולה:
מימון האוטובוס - "הקרן להשבת הרכוש היהודי"; הפעילות בסדנאות - תרומת "ועידת התביעות"; האוכל החם שהוגש בצהריים – תרומת בית תמחוי בעכו.

ברשת בתי הנוער "קדימה", מיסודה של עמותת "לשובע", 19 בתים, המשמשים פנימיית יום לילדים ולבני נוער המוגדרים בסיכון ומופנים מלשכות הרווחה העירוניות. בבתי הנוער חניכים בכיתות ד'-י"ב - יהודים, ערבים וילדיהם של מהגרי עבודה. המדריכים הם מתנדבים העושים שנת שירות במסגרת התנועה הקיבוצית (תק"צ) בנוסף לשירותם בצה"ל. 

 
גלריית תמונות

הדפסשלח לחבר
Share |
דרונט בניית אתרים