בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

קייטנת "בני עקיבא" בביקור ב"יד לילד": "תודה מעומק הלב"

חניכי "בני עקיבא" בגילים 13-10 הגיעו לביקור במוזאון, במסגרת פעילות ארגון בני ברית העולמי. הילדים עברו מסלול הדרכה שכלל סיור בתצוגות הילד והנער היהודי בתקופת השואה, וסדנת חקר ועיבוד החוויה בסדנאות האמנות, ויצאו עם חוויות אישיות מיוחדות. מדריכי הקבוצה: "חוויות מעין אלו נרשמות אצל הילד או הנער ומשפיעות מעבר לכל שיעור היסטוריה או הרצאה. הרגש והנפש נפגשים עם הדברים והחותם הנשאר חזק פי אלף".

 

 

לכבוד ענת כרמל וצוות המוזאון,  

בשם חניכי המחנה וצוות ההדרכה של מחנה עמיחי, ברצוני להודות לכם מעומק הלב על חוויה מיוחדת ומכוננת שעברו אצלכם החניכים בזמן שהותם במוזאון. 

 

חניכי התנועה הגיעו אליכם וזכו לשמוע וללמוד בצורה מיוחדת על השואה ועל ההיסטוריה של  העם היהודי. הגענו אליכם ביום י"ז בתמוז, יום צום, ובזכות הסיור והצוות, הילדים ובני הנוער זכו שיום זה יהיה שונה מכל ימות הצום בשנים הקודמות. התוכן והעניין שיצקתם אל תוך הסיור השפיע על כל היום שלהם ונתן משמעות חדשה ליום כולו. 

 

אנו מעריכים מאוד את היכולת והרצון שלכם לבוא לקראתנו בכל בקשה מיוחדת שהייתה. קיבלתם כמות כה גדולה של ילדים ונוער באותו יום וכל הזמן דאגתם להתאים את ההדרכה והפעילות לכל שכבת גיל, כדי שכל אחד יעבור תהליך המתאים וראוי לו.

 

סדנת היצירה שהועברה לילדים הקטנים הייתה מהנה ביותר עבור הילדים והכניסה אותם אל העולם של הילדים בזמן השואה. הדרך שבה הועברה הסדנה והיכולת של המדריכה להיות קשובה לילדים אפשרה להם להזדהות עם הילדים מהשואה וללמוד על חייהם. הסרטונים שראו בני הנוער היו חזקים ומשמעותיים והעבירו בצורה מעניינת ומהירה מסרים כה רלוונטיים ומשמעותיים. הילדים עברו בתוך דימוי רחובות מזמן השואה וחוו דרך שילוט, תפאורה מדהימה והקלטות את מה שהיה באותם הימים. 

 

חוויות מעין אלו נרשמות אצל הילד או הנער ומשפיעות מעבר לכל שיעור היסטוריה או הרצאה. הרגש והנפש נפגשים עם הדברים והחותם הנשאר חזק פי אלף. 

 

אלו רק כמה דוגמאות לדברים שעליהם דיברו וסיפרו הילדים ובני הנוער כאשר חזרו מהביקור במוזאון.

כל אחד חזר עם סיפור או תמונה שדיברו אליו, כל אחד חזר עם חוויה קצת שונה, אך המשותף - שכולם חזרו עם חוויה מכוננת וראייה חדשה על התקופה שהייתה והרלוונטיות שלה אליהם.

 

בנוסף לכך, ברצוני להודות על התכנון המדויק והתוכן המרבי שהצלחתם להעביר בזמן הקצר שעמד לרשותכם. הסיורים שהיו השאירו רושם חזק ועוררו רצון לשוב אליכם שוב.

 

האמונה האדירה והזהות היהודית החרוזה לאורך הסיור מגבירים את הגאווה היהודית וכן את הרצון של הילד להאמין ולהשתייך. 

 

עבודתכם עבודת קודש היא, הסיורים והמסרים שאתם מעבירים כוללים בתוכם מסרים שכל ילד הגדל במדינת ישראל חייב לשמוע וללמוד. ואולי החשוב מכול, הדרכים שבהן אתם בוחרים להעביר את המידע אטרקטיביות ומעניינות ביותר ועל כן המידע כה מוערך.   

 

בתודה והערכה רבה, 

 

אפרת קניסבכר

 

מחנה עמיחי, תנועת בני עקיבא העולמית,

וטללים חוויות חינוכיות. 

 

 

תמונות מהסיור במוזיאון ומעבודות היצירה 

הקודם
הגדל
הבא
דרונט בניית אתרים