בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

תוכניות זי-ח'

 תכניות חינוכיות לתשע"ז  ב"יד לילד" – בית לוחמי הגטאות

"יד לילד" מציע מבחר תכניות ליום פעילות מגוון של 4-3 שעות לתלמידי כיתות ז'-ח'.
בכל פעילות מומלץ לשלב את אחת משלושת ההצגות המועלות במוזאון: 

  • "ריקוד השמחה והעצב": ההצגה מבוססת על סיפורה של לאה פריד. עדותה משולבת בתערוכה המרכזית "הילד היהודי בשואה".
  • "אברמל'ה הילד משמה": ההצגה מתמקדת בסיפורו של ילד ניצול שואה. מועלים בה הקשיים והקונפליקטים שליוו את השתלבותו בחיים ובחברה בארץ ישראל.
  • "פי מאה יותר טוב להיות ילד": בהצגה מובאים אירועים מרכזיים בחייו של יאנוש קורצ'אק, שהשפיעו והתוו את דרכו ועשייתו החינוכית.
    ההצגות מעלות לדיון סוגיות רלוונטיות לעולמם של הצופים בימינו אנו.

לפניכם הפעילויות המוצעות

1. "כאן התחילה ילדותי"

בפעילות יעסקו המבקרים בדרכי החזרתם של הילדים לחיים נורמטיביים בתום המלחמה ובבניית זהותם ואמונתם בעתיד טוב יותר. התלמידים יחקרו את התערוכות "הילד היהודי בשואה" ו"כאן התחילה ילדותי" ויצפו בהצגה "אברמל'ה הילד משמה" (פירוט למעלה).
3.5 שעות.

2. "ואל הוריי התגעגעתי..." בתכנית נתמקד ביחסי הורים-ילדים בתקופת המלחמה. היא תכלול ביקור בתערוכות: "הילד היהודי בשואה" ו"כאן התחילה ילדותי" וצפייה בהצגה "אברמל'ה הילד משמה" (פירוט למעלה). 3.5 שעות.
 3. "בית הספר של החיים": בתערוכת "הילד היהודי בשואה" תוך שימת דגש על דרכי התמודדות, גילויי תושייה וקבלת החלטות קשות; פעילות  סדנאית בתערוכת "קורצ'אק של הילדים" באחד מן הנושאים הבאים: זכויות הילד; בית המשפט ומקומו בחינוך לערכים ולהבנת הזולת. צפייה בהצגה (פירוט למעלה). 3.5 שעות.
 4. "פי מאה יותר טוב להיות ילד":

יום שכולו קורצאק (מיועד לבתי ספר בביקור חוזר). יום משולב: הצגה על קורצ'אק וחקר תערוכה בנושא, סדנאות בהבעה ויצירה או סדנאות שיח וחקר. 3.5 שעות.

 

5. "דרך המוזיקה והזיכרון":

פעילות חקר בתערוכת "הילד היהודי בשואה" ובתערוכת "תווי חיים" – סיפורם של חמישה צעירים אשר הפליאו לנגן בכינור. סדנאות הבעה ביצירה בהן יושם דגש על תפקיד המוזיקה בחיי הילדים. צפייה בהצגה (פירוט למעלה). 3.5 שעות.

6. "זכרי, את יהודייה!":

התמקדות בסיפוריהם של אנשים דתיים: פעילות חקר בתערוכת "הילד היהודי בשואה"; פעילות בתערוכה "בעקבות תמונה אחת", העוסקת בסיפוריהם של מי שהיו ילדים אז, כמו הרב לאו ויונה עמנואל. צפייה בהצגה (פירוט למעלה). 3.5 שעות.
7. תכנית לבר מצווה "התבגרות בצל המלחמה": מתאימה לפעילות לפעילות משולבת של הורים וילדים, לילדים במסגרת משימות בני מצווה, או כחלק מתכנית "שורשים". הביקור מזמן לבני המצווה דרך נוספת לגילוי ועיצוב זהותם האישית. התכנית כוללת: ביקור וחקר  בתערוכות המוצגות במוזאון, שילוב פעילות בסדנאות יצירה או שיח וצפייה בהצגה (פירוט למעלה). 3.5 שעות.  
8. "קורצ'אק על קצה המזלג": לבתי ספר בטיול שנתי: הצגה וחקר תערוכה בנושא קורצ'אק. 2 שעות.

תיאום ביקורים:
סמנו בעיגול את התכנית המועדפת עליכם, מלאו את הפרטים במלואם
ושילחו את הטופס לפקס שמספרו מופיע בטופס ההזמנה.
 אתר "יד לילד":
www.gfh.org.il 

לפרטים נוספים נא לפנות למיכל סלק, טל': 04-9958044/46, פקס: 04-9958047

 

טופס הזמנה

דף הכנה לביקור

חוברת "נפגשים"

 

דרונט בניית אתרים