פייסבוק
  • כתבות
  • כתבות
  • כתבות
  • כתבות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

טקס חלוקת המלגות בבית לוחמי הגטאות

חצי יובל של פעילות קרן המלגות: טקס חלוקת המלגות בבית לוחמי הגטאות 2015

ביום רביעי, 17/6/2014, נערך בבית לוחמי הגטאות טקס הענקת מלגות לשנת הלימודים תשע"ה, בשיתוף "הקרן הקיימת לישראל". קרן המלגות פועלת לעידוד כתיבת עבודות חקר על תקופת השואה ולהעלאת פרויקטים חינוכיים בנושא.

גם השנה התברכנו במספר רב של עבודות ופרויקטים מצוינים, אשר בלטו בהם חשיבה מקורית, יצירתיות והשקעה רבה של הכותבות והכותבים.
את הטקס פתחו ד"ר ענת ליבנה, מנכ"לית בית לוחמי הגטאות, וד"ר גבריאל אלכסנדר ממכון קק"ל לחקר הציונות וההתיישבות.
מיכאל שמיביץ', ממייסדי הקרן, לא יכול היה להגיע והברכה ששלח הוקראה בטקס. הוענקו פרסי מחקר לעבודות גמר של תלמידים, לעבודות סמינריונית ולעבודות תזה.

שלושה פרויקטים חינוכיים זכו השנה בפרסי הצטיינות: ביה"ס אורט תל-נוף – על כתיבת עבודות חקר של תקופת השואה, בהובלתו של המורה יוני גיאסי; בית הספר לאו בק מחיפה – על פרויקט תיעודי בשפה האנגלית "סיפורי משפחה: משואה לתקומה", בהובלתה של המורה פני ארנסון. ביה"ס אורט "במעלה"-טבריה, על הקמת מוזאון בבית הספר בנושא "גבורת נשים בשואה", בהובלת המורה רותי  אלפסי ובשיתוף תנועת "דרור-ישראל". תעודת הערכה וספר ניתנה לבית הספר תיכון החברתי בחיפה על פעילות בית ספרית ברוח משנתו החינוכית של ד"ר יאנוש קורצ'אק, בהובלתה של המורה לבנת פרידמן.

הספר אותו בחרנו להעניק לכל הזוכות והזוכים הוא "כי אחיה ואספר", מאת מרדכי (מוטק) גולדהכט, ממייסדי הקרן, לו אנו שולחים איחולי בריאות טובה.
את דבר הזוכים נשא השנה עידן זכאי מהמכללה האקדמית גליל מערבי, שהציג גם את עבודת הסמינר שלו בנושא: "מרדכי אנילביץ' כמנהיג מעצב".
את הערב ליוו בכישרון רב, אפרת פלדמן ואבי בן דב בשיריו של נתן אלתרמן. ברכות לזוכים, לזוכות ולמשפחות הגאות.


 

הדפסשלח לחבר
Share |