פייסבוק
  • כתבות
  • כתבות
  • כתבות
  • כתבות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

מיומנה של רחל ון דר הודן

יום שלישי אחר הצהריים, 6/6/1944


"הבוקר הגיעה האחות [אחות מקצועית שבאה לטפל באח החולה בבית האיכרים] וסיפרה שהפלישה התחילה! אבל האחות מאמינה בקלות לסיפורים, כך שאנחנו עוד לא כל כך מאמינים. אני בטח לא! אבל לפני זמן קצר באו עוד שני אנשים, וכל אחד סיפר שהפלישה באמת התחילה?!?!? עדיין נורא קשה לי להאמין, אני לא רוצה להתאכזב. רק לחשוב מה זאת אומרת [...] אז בטח כבר לא ייקח שנה עד הסוף! זה עוד לא אומר שכולנו באמת נעבור את זה, ובסוף התקופה עוד נהיה בחיים. אבל אם כן נעבור את זה ונחיה, זה יהיה ממש נפלא! מסכנים האנשים שצריכים לשלם בחייהם עכשיו או להתאמלל עכשיו. אבל בלי לעבור את זה לא יהיה סוף לתקופה האיומה הזו. אז אם אין ברירה, אז שהעניינים כבר יזוזו ונגמור עם זה! [...] מה שיהיה, יהיה."

 

 דירקי רולופסן ונכדתה שרלוט קליין מעיינות ביומן שכתבה רחל ון דר הודן. הוריה של דירקי, בני הזוג ארט ווילהלמינה רולופסן, חברי המחתרת ההולנדית בלונטרן, הסתירו בביתם בתקופות שונות את בני משפחת ון דר הודן ולימים הוכרו כחסידי אומות העולם.

 

בתמונה: דירקי רולופסן ונכדתה שרלוט קליין מעיינות ביומן שכתבה רחל ון דר הודן.
הוריה של דירקי, בני הזוג ארט ווילהלמינה רולופסן, חברי המחתרת ההולנדית בלונטרן, הסתירו בביתם בתקופות שונות את בני משפחת ון דר הודן ולימים הוכרו כחסידי אומות העולם.

הנכדה, סטודנטית להיסטוריה באוניברסיטת אמסטרדם, כותבת עבודה על סיפור ההצלה.

 

היומן נתרם על ידי רחל מלצר (ון דר הודן)

הדפסשלח לחבר
Share |