פייסבוק
  • חינוך
  • חינוך
  • חינוך

תכניות לכיתות ט'-י'

בתכנית הייחודית של מרכז החינוך וההדרכה לתלמידי כיתות ט'-י' משולבים הסיפור ההיסטורי, התובנות האנושיות והמשמעויות השונות של זיכרון השואה הנובעות ממנו. מפגש חווייתי עם סיפורי העבר משתלב בהתבוננות בהווה ומשפיע על הבחירות הערכיות שלנו גם מן ההיבט האישי וגם מן ההיבט החברתי-לאומי. מגוון ההתנהגויות, הגילויים האנושיים וההכרעות בדילמות שהעמידה תקופת השואה שופכים אור גם על האדם בימים כתיקונם. 

לכיתות ט' מוצעת בחירה בין שתי תכניות:

1. ילדים ומבוגרים על פרשות דרכים – התמודדות וזהות בשואה
בתכנית זו יוצגו בפני התלמידים דרכי ההישרדות וההצלה המגוונות של בני גילם בתקופת השואה. אלה היו כרוכות כמעט תמיד בפרידה מהורים, מאחים ומחברים. איך התמודדו עם כל אלה?
לצד הנאבקים על חייהם יפגשו את המצילים, חסידי אומות העולם, שהכריעו נגד האינטרס הקיומי היבש לטובת סולידריות אנושית וקיום לאור ערכים מוסריים ובחירה בטוב.

2. "דמויות מאירות דרך" ודילמות ערכיות בתקופת השואה
יום ההדרכה יתמקד בדמותם של מבוגרים ושל בני נוער "מאירי דרך" באותה תקופה אפלה, דמויות שהיוו מקור של כוח לאחרים וידעו לבחור בחירות אנושיות ומוסריות למען הזולת. כדי להבין את המציאות שבתוכה פעלו, נתמודד עם דילמות ערכיות החושפות בפנינו את מציאות החיים האכזרית של ימי השואה. קבוצות שטרם ביקרו ב"יד לילד" יוכלו להכיר גם את דמותו המיוחדת של המחנך והאדם יאנוש קורצ'אק, שידע לראות בכל ילד ונער עולם ומלואו.


 

הדפסשלח לחבר
Share |