פייסבוק
  • מבנה המוזיאון
  • פרטיזנים וחלוצים
  • אמפי
  • בית עדות
  • חדר ורשה
  • המוזיאון מראה כללי
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

ידידי מוזאון בית לוחמי הגטאות

בתחילת חודש נובמבר אירחה אגודת הידידים האמרקית בחסותה של הנדבנית רעיה שטראוס בן דרור, שני אירועים מיוחדים למען מוזאון בית לוחמי הגטאות, שנערכו במלון קימברלי בניו יורק. אירוע נוסף נערך בשיתוף עם הפדרציה היהודית של צפון ניו ג'רזי בביתה של אנג'ליקה ברי, חברה קרובה של גב' שטראוס בן דרור.

משמאל לימין:  צ'רלי רוז, ריצ'ארד מילר, לארי וקרן בראון.

איימי מילר, יו"ר אגודת הידידים האמריקאית,
באירוע שהתקיים במלון קימברלי, ניו יורק.

רעיה שטראוס בן דרור פועלת רבות לחשיפת האתרים המעניינים בגליל המערבי, ביניהם מוזאון בית לוחמי הגטאות. איימי מילר, יושבת ראש אגודת הידידים האמריקאים של בית לוחמי הגטאות, מילאה אף היא תפקיד חשוב בארגון אירועים אלו, אשר נועדו לסייע בהשקה מחדש של אגודת הידידים האמריקאים של בית לוחמי הגטאות.

ג'יי ליברמן, קרן דרפנר

הקונסול ישראלי בארה"ב,  עידו אהרוני

באירועים שנערכו במלון קימברלי, הציג קונסול ישראל עידו אהרוני את התכנית. המנכ"לית ד"ר ענת ליבנה הסבירה לקבוצה את ההיבטים הרבים והמגוונים שהמוזאון עוסק בהם. נוסף לכך הוצג סרט חדש בהפקת רחלי שוורץ, המספר על ההיסטוריה הארוכה של המוזאון ומייסדיו. איימי מילר סיפרה על שנות פעילותה למען המוזאון ותיארה רגע אישי מיוחד מחגיגת בר המצווה של בנה, שנערכה בבית הכנסת "תפילת האדם" שבמתחם המוזאון. האורחים הופתעו מהיקף פועלו של בית לוחמי הגטאות והסיפורים האישיים שהוצגו נגעו מאוד ללבם.

משמאל לימין:  מיטצ'ל רוזנוויג, ראש מנהל הכספים של JNF,
ראסל רובינסון, מנכ"ל JNF
וד"ר ענת לבנה, מנכ"לית בית לוחמי הגטאות

טל פרימן וסיגל בן דרור

ריטה וסטיב מיד

משמאל לימין: גילי גלטנר, ענת רובין וזהב וולוסקי

אירוע נוסף של ידידי בית לוחמי הגטאות נערך בטורונטו, בביתו של מר אנדרו מלץ. התכנסות קטנה זו נערכה על ידי מי שמונה לאחרונה ליושב ראש אגודת הידידים הקנדים של מוזאון בית לוחמי הגטאות, ד"ר ראלף פולמן. ד"ר פולמן הוא אחיינה של חווקה פולמן-רבן ז"ל, אחת ממייסדי קיבוץ לוחמי הגטאות. גם כאן הפגין הקהל עניין רב כאשר סיפרנו על הפעילויות הרבות במוזאון, ורבים מהשומעים מתכננים לבקר במוזאון בעתיד הקרוב.

באביב 2014 תרם ארגון "יד לילד - צרפת" תרומה נדיבה למוזאון ו"יד לילד", שאפשרה לנו להחליף את כל נקודות הצפייה בעדויות הניצולים במוזאון בטכנולוגיה חדשה. כעת יכולים המבקרים לצפות בלחיצת כפתור בעדויות של ילדים ניצולי שואה בעברית או עם כתוביות באנגלית. אנו מקווים להוסיף גם תרגום לצרפתית ולשפות אחרות בעתיד הקרוב.  גם תרומתו הנדיבה לשנת 2015 כבר הגיעה ותסייע רבות לשדרוג "יד לילד" ולפעילויות חינוכיות בבית לוחמי הגטאות.

לסיום, אנו שמחים שידידינו מהולנד ממשיכים לשלוח אלינו מבקרים. לאחר תמיכתם החשובה בשדרוג תערוכתנו הייחודית על יהודי הולנד בתקופת השואה, מר רודי מיירס מבטיח כי מכריו וחבריו יבקרו במוזאון בכל עת שיוכלו.

אנו קוראים לכל ידידינו ולכל המבקרים בישראל להצטרף אלינו בכל ימות השנה!

הדפסשלח לחבר
Share |