פייסבוק
  • מבנה המוזיאון
  • פרטיזנים וחלוצים
  • אמפי
  • בית עדות
  • חדר ורשה
  • המוזיאון מראה כללי
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

שיתופי פעולה עם גורמים בחו"ל

מאז היווסדו שוקד "יד לילד", בשיתוף פעולה עם גורמים בחו"ל, על פיתוח חומרים חינוכיים ועל הפצת התפישה החינוכית של המוזאון בישראל וברחבי העולם. כבר מהשנה הראשונה עבד הצוות החינוכי של "יד לילד" בשיתוף פעולה עם אגודות הידידים ועם "שותפות ביחד".
עם אגודת הידידים האמריקאית ועם השותפות בגליל המערבי פיתח "יד לילד" פרויקט קריאה לאומי ובין-לאומי בשם "ילדי העולם לומדים על ילדים". המוזאון, שהיה חלוץ בתחום, הקים בית ספר אינטרנטי על שם יאנוש קורצ'אק ואפשר בכך לאלפי תלמידים מישראל ומארה"ב לתקשר ביניהם ולגלות ספרות העוסקת בילדים בתקופת השואה.

שיתוף פעולה נוסף עם השותפות ועם אגודת הידידים האמריקאית הוא "פרויקט בר מצווה", שתכליתו עידוד בני מצווה ומשפחותיהם בארה"ב להגיע ל"יד לילד" לביקור ולטקס בבית הכנסת "תפילת האדם" שבמתחם בית לוחמי הגטאות. השותפות גם תמכה בהפקת הערכות החינוכיות "חלומות בין חומות" ו"עפיפונים של תקווה" באנגלית ובהפצתן בקהילות בארה"ב. תרגום הערכות אפשר למחנכי המוזאון להגיע לקהילות השותפות בארה"ב ולקיים סדנאות על בסיס התפישה החינוכית של "יד לילד". 

פרויקט אינטרנטי נוסף הוא "התבגרות בצל השואה - התבגרות עכשיו". הפרויקט נבנה על פי תכנית חינוכית שכתבו במשותף צוותים חינוכיים מ"יד לילד" ומהמוזאון למורשת היהודית בניו יורק. בתכנית נכללים 13 סיפורי התבגרות בצל השואה (מתוכם חמישה סיפורים על מייסדי קיבוץ לוחמי הגטאות), והיא כתובה באנגלית. ב-2011 זכתה התכנית במדליית ארד בתחרות אתרי אינטרנט לקידום החינוך והחקר של MUSE.


לקראת הקמת "יד לילד" הוקמה בצרפת אגודת ידידים. בהמשך הדרך קראה לעצמה האגודה בשם "יד לילד – צרפת". אגודת הידידים בצרפת תומכת בנו זה שנים רבות, ולה פעילות ענפה בהפצת חומרי לימוד מגוונים ואיכותיים בבתי ספר ברחבי צרפת, חומרים המבוססים על התערוכות ועל התפישה החינוכית של "יד לילד". בחסות האגודה מחנכים מרחבי צרפת מגיעים לסמינרים חינוכיים, הכוללים גם ביקור בתערוכות "יד לילד". האגודה תומכת בשדרוג טכנולוגיית התצוגה במוזאון: חידוש מסכי הטלוויזיה בתערוכות, הוספת עדויות המתאימות לתפישה המוזאלית והחינוכית שלנו ושדרוג עמדות הצפייה בעדויות. לאחרונה סייעה האגודה בהקמת התערוכה החדשה "כאן התחילה ילדותי". 

הדפסשלח לחבר
Share |